Sömestre Roma Floransa Turu

İSTANBUL – BOLOGNA – FLORANSA – MONTECATINI – ROMA İSTANBUL

Not Rated from 0 reviews
0/5
0% of guests recommend

Duration

5 Days

Tour Type

Somestre

Group Size

18 persons

Location

Italy

Overview

SÖMESTRE DÖNEMİ ROMA FLORANSA TURU

Floransa (2) - Roma (2) 30 Ocak 2024 Hareket Pegasus Havayolları ile 

 4 gece 5 gün

 

AVANTAJLI EKSTRA  TUR PAKETİ 

Medici’lerin izinde Rönesans Eserleri Turu (25€) - Büyük Toskana Turu (95€) - Roma gece turu (25€) - Albano gölü & Nemi Roma köyleri (Çilek köyü) & Castelli Romani Outlet Turu (55€) - Roma Anıtları ve Şaheserleri Turu (25€)

225€ yerine 200€ (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

0-6 yaş ücretsiz, 6-12 yaş 110€

 

1.Gün İSTANBUL – BOLOGNA – FLORANSA – MONTECATINI

Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali PGS Kontuarı önünde saat 08:30’da buluşma. Pegasus Hava Yolları PC1217 sefer sayılı uçuş ile saat 11:10’da ile Bologna’ya hareket. Saat 12:05’te Bologna’ya havalimanına varış ve özel otobüsümüzle Floransa şehir turu için hareket. Yapılacak panoramik şehir turumuzda Floransa şehrinin tarihi sokakları ve meydanlarını fotoğraflayarak başladığımız panoramik turumuzu Piazza Della Republica (Cumhuriyet) Meydanında sonlandırıyoruz. Kısa bir molanın ardından arzu eden misafirlerimiz ile Rönesans’ın başkenti Unesco Dünya Mirası Floransa’yı rehberimiz eşliğinde adım adım keşfe devam ediyoruz. Öğleden sonra ekstra olarak düzenlenecek olan “Medici’lerin izinde Rönesans Eserleri” turu (25€) katılma imkanı. Turumuzda detaylı olarak Floransa tarihi, Rönesans dönemine yön vermiş Floransa’lı sanatçı ve bilim adamlarının hayat hikayeleri eşliğinde bu tarihi şehrin anıt eserlerini adım adım inceleyeceğiz. Turumuz esnasında Medici Aile’sinin Floransa’da hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, Uffizi Sanat Galerisi, şehrin en eski köprüsü olan tarihi Ponte Vecchio ve Medici koridoru, 13.yy İlahi Komedya epic şiir yazarı ünlü edebiyat ustası Dante Alighieri’nin Evi,  İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve “Cennetin kapısı” olarak adlandırılan kapısıyla ünlü Vaftizhane ve Floransa’nın ünlü tarihi pazarları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2. Gün FLORANSA (MONTECATINI)

Sabah kahvaltının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimiz eşliğinde Büyük Toskana turu (95€) için hareket ediyoruz. Turumuzda Pisa - San Gimignano - Volterra görülecek yerler arasında. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde fotoğraf çektirebilecekler. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret ediliyor. Burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapılabilir. Volterra Her köşesi tarih kokan ortaçağ sur kenti olan Volterra, Hollywood film ve dizilerine (Game of Thrones, Twilight Zone vb.) de konu olmuştur. Geçmişi Etrüsk ve Roma’ya uzanan bu eşsiz Toskana kasabası ziyaretçilerine bir çok imkan sunar. Volterra gezimiz sırasında muhteşem Toskana Vadisi manzarası eşliğinde Ortaçağ’dan kalma dar sokaklarında ve meydanlarında yürüyeceğiz. Görülecek yerler arasında Roma Tiyatrosu, forum alanı kalıntıları, kasabanın ana meydanı olan Priori meydanı , 12.yüzyılda inşa edilen Volterra katedrali bulunmaktadır. Serbest zamanda kasabanın minik dükkanlarından peynir ve ünlü şaraplarından tadabilir, meydanda bulunan tarihi kafelerde kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Turumuz sonrası otele transfer, geceleme otelimizde.

3. Gün   FLORANSA -MONTECATINI– ROMA

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak özel aracımızla ve rehberimiz ile beraber Roma’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından panoramik Roma şehir turu. Turumuzda şehrin en değerli hazinelerinden olan Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo Melekler Şatosu, antik Roma döneminden kalma Circo Massimo stadium kalıntılarını Barok Dönem’den kalma caddelerini otobüs ile panoramik olarak görüyoruz. Kolezyumda verilecek kısa bir fotoğraf molası, tur bitimi öğleden sonra serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak katılacağınız Roma’da daha önce görmediğimiz ünlü meydanları göreceğimiz, sokaklarını arşınlayarak keyifli vakit geçireceğimiz Roma gece turu (25€) için hareket. Geceleme otelimizde.

4. Gün ROMA  

Sabah kahvaltısının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimizin ekstra düzenleyeceği eşsiz bir doğaya sahip olan Albano gölü & Nemi Roma köyleri (Çilek köyü) & Castelli Romani Turu Outlet (55€) için hareket ediyoruz. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz dağ çileği ile ünlü Nemi köyünü geziyoruz. Turun devamında Castel Romano Designer Outlet’de birbirinden ünlü markaları bulacağımız bu merkezde alışveriş imkânı Bu turumuz sonrası günün devamında dileyen misafirlerimiz ile ekstra Roma Anıtları ve Şaheserleri Turu (25€), turumuzda Avrupa Medeniyeti ’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da şehrin en eski anıt eserlerinden antik Panteon tapınağı ve şehrin en ünlü meydanı haline gelen barok mimarisi ve ünlü çeşmesi ile Piazza Navona , efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Castel San't Angelo - Melekler Kalesi ve köprüsü,  görülecek yerler arasındadır. Şehri rehberiniz eşliğinde adım adım gezeceğiniz bu turumuzda, Roma’nın kadim hikayeleri ve tarihi dokusu içerisinde kaybolmaya hazır olun.  Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

5.GÜN ROMA – İSTANBUL 

Sabah kahvaltısından sonrası check out işlemleri ve serbest zaman. Rehberinizin belirlediği saatte havalimanı için transfer. Pegasus Havayolları PC1226 nolu tarifeli seferi ile saat 17:25’de İstanbul'a hareket saat 22:05’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

Paket Fiyatlar
3* ve/veya 4* Oteller

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

30 Ocak 2024

(Sömestre Dönemi)

589 Euro

150 Euro

569 Euro

150 Euro

 

Pakete Dahil Olan Hizmetler:

 • PGS tarifeli Seferleri ile Istanbul (SAW) – Bologna / Roma – İstanbul (SAW) uçak bileti
 • 4 gece – 5 gün; 2 Gece Floransa Pistoia bölgesi (Montecatini, Prato vb.) – 2 Gece Roma (Merkeze 10 – 15 km mesafe) olmak üzere; Oda kahvaltı, 3 ve/veya 4 yıldız otel konaklamaları.
 • Tüm Havalimanı- Otel Transferleri
 • Şehirler arası otobüs transferleri
 • Panoramik Floransa ve Roma Şehir Turları
 • Tüm tur boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Pakete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Vize Ücreti 
 • Seyahat Sigortası (15€)
 • Ekstra Turlar
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Şehir Vergileri (20€ tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir. İtalya’da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır.)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Şoför ve rehber bahşişleri (Kişi başı 5€ isteğe bağlı)

Included/Excluded

PGS tarifeli Seferleri ile Istanbul (SAW) – Bologna / Roma – İstanbul (SAW) uçak bileti
4 gece – 5 gün; 2 Gece Floransa Pistoia bölgesi (Montecatini, Prato vb.) – 2 Gece Roma (Merkeze 10 – 15 km mesafe) olmak üzere; Oda kahvaltı, 3 ve/veya 4 yıldız otel konaklamaları.
Tüm Havalimanı- Otel Transferleri
Şehirler arası otobüs transferleri
Panoramik Floransa ve Roma Şehir Turları
Tüm tur boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Yurtdışı çıkış harcı
Vize Ücreti
Seyahat Sigortası (15€)
Ekstra Turlar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Şehir Vergileri (20€ tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir. İtalya’da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır.)
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Şoför ve rehber bahşişleri (Kişi başı 5€ isteğe bağlı)

Travel Styles

Cultural
Activities
Special Interest

Facilities

Wifi

Tour Location

İSTANBUL – BOLOGNA – FLORANSA – MONTECATINI – ROMA İSTANBUL

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
No Review
You must log in to write review

KITES Travel Verified

Member Since Mar 2023

from €589

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
 • {{total_price_html}}
 • {{pay_now_price_html}}
from
€589
0 Review